O víťazovi:
Roman Kuděj

Víťaz kategórie nad 179 cm (MEN 1), je zverencom Rudolfa Pragera, ktorý je vicemajstrom sveta z roku 2004. Táto spolupráca priniesla vynikajúci výsledok v podobe zlata z Majstrovského Šampionátu a pre 35 ročného Romana je to jeho zatiaľ najvyššie ocenenie.

Roman pravidelne trénuje v Mikys Gym – Veselí nad Lužnicí, ale tréningy absolvuje aj v Restart Gym – Soběslav pod dohľadom svojho trénera. Roman je vďačný za pomoc, nie len svojmu trénerovi, ale aj Miroslavovi Míkovi (Mikis Gym) a Marcelovi Tláškovi (Restart Gym)

Roman vo svojej kategórii dominoval širokou kostrou, skvelou genetikou a 100% pripravenosťou v každom ohľade. Jeho víťazstvo bolo zaslúžene a titul absolútneho majstra európy mu ušiel len o vlások.

Úspechy:

 • Kahan Cup Brno 2019
  Absolútne víťazstvo
 • Diamond Cup Prague 2020
  Víťaz najťažšej kategórie nad 100 kg
 • Partner Cup Čelákovice 2020
  Absolútne víťazstvo
 • Majstrovstvá ČR NABBA / WFF 2021
  Absolútny víťaz v oboch federáciach (Titul Majster ČR)
 • Majstrovstvá Európy NABBA 2021
  Víťaz kategórie MEN 1 (Titul Majster Európy)

Plány na rok 2022 sú účasť na:

 • Majstrovstvá Československa NABBA – 28. 5.2022
 • RLS Open Prague NABBA
Vicemajster Európy: Jaromír Prášek

Jaromír je personálnym trénerom v Karlových Varoch vo Fitness Centre Prima. má 34 rokov a v minulosti spolupracoval so zvučnými menami českej kulturistiky ako Peter Vanis, Eva Sukupová či Michal Benda. Posledné dva roky už ide pod vlastnou taktovkou a je očividné, že vedomosti a disciplína mu nechýbajú. ME v Prahe boli na teraz jeho posledné závody, nakoľko v roku 2022 sa bude venovať zvýšeniu objemu pre ďalšie sezóny. Okrem Vicemajstra Európy je Jaromír aj držiteľom nemeckého absolútneho víťaza WFF a dosiahol aj finálové 5. miesto na WFF Universe v roku 2018. Na titul Európskeho Šampióna mu bolo treba možno 2-3 kilá, ale rozdiel na víťaza bol minimálny. Trochu viac hmoty a mohol zdolať aj Romana Kuděja.

3. miesto – Jiří Lasík

Bronzovú medailu si z Prahy odniesol Jiří Lasík. Jeden z najskúsenejších pretekárov v Českej Republike bol skvelo pripravený pre tento event. Tradične okrúhle, plne vyrysované svaly s výbornou separáciou. Na prvé dve miesta mu chýbala tvrdosť a suchosť, ktorú je už v CLASS 1 na takto vysokom leveli súťaženia potrebné mať. Jiří ma veľký potenciál na presadenie sa v budúcom období aj na súťažiach ako World a Universe. Veríme, že 3 miesto z ME bude pre neho motiváciou do roku 2022.

4. miesto – Mohamed Zaki

Mohamed Zaki z Veľkej Británie, vysoký borec s dobrou hustotou svalstva. Naozaj vysoký level pripravenosti, ktorému mierne narúšajú koncept postavy tenšie nohy voči zvršku. Po odstránení malého nedostatku, bude výrazne miešať karty na top pódiách sveta. Zatiaľ mu v hodnotení symetrie a vyváženosti uberá body tento nedostatok, čo mu nedovolilo si siahnuť na cenný európsky kov. Mohamed pracuje ako manažér stavebnej firmy a má 35 rokov. Minulý rok vyhral prvé miesto v Novice kategórii na 2 Bros v Anglicku. V roku 2022 si dal predsavzatie s trénerom Anthonym Jacksonom získať vyššie umiestnenie na Majstrovstvách Európy NABBA 22.10.2022 v Bratislave.

 

5. miesto – Albert W. Bauer

Rakúsky pretekár s dominantnými pleciami a dobrou symetriou prišiel veľmi dobre pripravený. V porovnaní s top 3 zaostával len mierne, no pózing širokého chrbtového svalu mu musel odoberať body, ako v čelných, tak aj zadných pózach. Albert disponuje kvalitným svalstvom a dobrou hmotou na úrovni medzinárodného štandardu, no tento zásadný nedostatok v pózingu musí odstrániť, ak chce uspieť.

6. miesto – Pavel Kostek

Pavel pracuje ako technológ vo firme zameranej na ekoplasty. Trénuje v domácej posilňovni pri poľských hraniciach, kde aj býva. Na sútaže sa pripravuje sám, čo je v 31 rokoch celkom vzácne. V MEN 1 je objem naozaj dôležitý. Je to kategória dinosaurov a Pavel sem jednoznačne patrí. Síce až tak v svojej kategórii v tejto oblasti nestíhal, ale plné, veľmi plastické svaly a ostrosť mu zabezpečili miesto vo finále. Pavel vyhral MEN 1 na RLS Prague 2021. V tomto roku urobil zatiaľ najväčší výkonnostný skok od roku 2017, kedy sa postavil prvý krát na pódium.

Rekapitulácia umiestnení a video porovnaní

1. Roman Kuděj (Czech Republic) č. 952.

2. Jaromír Prášek (Czech Republic) č. 943.

3. Jiří Lasík (Czech Republic) č. 924.

4. Mohamed Zaki (United Kingdom) č. 1015.

5. Albert W. Bauer (Austria) č. 1046.

6. Pavel Kostorek (Czech Republic) č. 93Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Nemecký NABBA/WFF Šampionát 2022 | Fotogaléria

Výsledková listina a fotogaléria nemeckého šampionátu.Pokračovanie článku

WFF PRO/AM Európsky Šampionát 2022

Radi by sme vás pozvali na Európsky Šampionát World Fitness Federation, ktorý sa uskutoční 11. júna 2022 v Nemecku.Pokračovanie článku

29. Senecká ruka, IFA Armwrestling World Cup

8. – 10. júla 2022 sa v Senci uskutoční svetový šampionát v pretláčaní.Pokračovanie článku

Cvičenie mi dáva neuveriteľnú rovnováhu s psychicky náročným herectvom | Rozhovor s Adamom Jančinom

Do dvíhania železa som sa zamiloval. Dáva mi to neuveriteľnú rovnováhu s psychicky náročným herectvom.Pokračovanie článku

Európsky Šampionát NABBA 2021 – Men CLASS 1

Víťaz kategórie nad 179 cm (MEN 1) Roman Kuděj získal vynikajúci výsledok v podobe zlata z Majstrovského Šampionátu.Pokračovanie článku